MENU

Temat sesji narzeczeńskiej jest w obecnych czasiach bardzo na czasie. Dużo par decyduje się na tego typu sesję przed swoim ślubem, by oswoić się przed obiektywem, poznać bliżej swojego fotografa i by czuć się swobodnie w dniu ślubu w blasku reflektorów. Kluczem by zdjęcia wyszły pięknie jest odpowiednie przygotowanie. Chcę Wam dzisiaj opowiedzieć, co z punktu widzenia fotografa jest ważne, by sesja wyszła jak najpiękniej.

1. Zdecyduj jak ma wyglądać Wasza sesja narzeczeńska

Poszukaj inspiracji, zdecyduj w jakim stylu ma być Wasza sesja, czy na przykład chcecie pójść bardziej w klimat rustykalny na polu lub łące, w pobliżu natury, z wiankiem na głowie, czy może ma to być sesja bardziej “pałacowa” w parku przy pałacyku w bardziej eleganckiej stylizacji. Jak już podejmiecie decyzję w którym kierunku chcecie pójść, to pora podjąć decyzję, czy na sesji mają znaleźć się jakieś rekwizyty np. balony, świece dymne, bannery itp. Pamiętajcie, czasami mniej znaczy więcej, w takich kwestiach bardzo łatwo jest przesadzić. Ważne, żeby całość koncepcji była spójna, aby wszystko pasowało do obranego stylu.

Sylwia-i-Szymon-sesja-narzeczeńska-Grodzisk-Mazowiecki-Olala-Fotografia

2. Zadbaj o Wasz wygląd w dniu sesji

Bardzo ważną kwestią w dniu sesji narzeczeńskiej jest Wasz wygląd, ale nie mam na myśli tutaj tylko ubioru. Zadbajcie o całościowy wygląd, począwszy na stroju a skończywszy na wszystkich elementach Waszej stylizacji. Jeśli chodzi o kobiety, postarajcie się o dobry, fotograficzny makijaż oraz fryzurę. Pamiętajcie, że każdy makijaż na fotografiach będzie mniej widoczny, dlatego też ważne jest aby Wasz makijaż był mocniejszy niż na codzień, ale jednocześnie taki, aby był jak najbardziej komfortowy. Nie sztuką jest przesadzić oraz czuć się nie swojo i nie o to tutaj chodzi. Jeśli marzą Wam się bliskie, portretowe ujęcia, a spodziewam się, że na pewno, to nie zapominajcie również o zadbaniu o brwii, nie wyregulowane potrafią zepsuć nawet najpiękniejsze ujęcie! Panowie, jeśli macie skłonność do świecenia się na twarzy, albo mają w zwyczaju w stresie czerwienić Wam się uszy to poddajcie się poprawce makijażowej. Jest to nie widoczne gołym okiem, a potrafi bardzo pomóc, nie tylko w dniu sesji narzeczeńskiej, ale także w dniu Waszego ślubu.

sesja-narzeczeńska-w-łazienkach-królewskich-w-warszawie-fotograf-warszawa-grodzisk-mazowiecki-fotograf-slubny-fotografia-slubna-

3. Dopasujcie Wasze stroje do stylu sesji oraz do siebie

Zadbajcie aby Wasze stroje pasowały do klimatu sesji, który sobie wyznaczyliście. Nie zapomnijcie również, że Wasze stroje powinny także pasować do siebie. Nie musicie starać się oczywiście ubrać w identyczne kolorystycznie ubrania, wystarczy, że te kolory będą podobne i będą ładnie współgrać ze sobą.  Nie szalejcie z kolorami, jeśli planujecie sesję w lesie, na polu, łące bądź wśród kwiatów to postawcie na neutralne, stonowane barwy. Zaś jeśli chcecie bardziej odważną stylizacje, to pamiętajcie, Wasza wyobraźnia jest waszym ograniczeniem, nikt nie broni Wam zaszaleć kolorystycznie! Zadbajcie także o Wasze dodatki, może takie, które mają dla Was największy sentyment? Zegarek od narzeczonej? Naszyjnik od narzeczonego? Takie elementy dodadzą uroku Waszej stylizacji!

Sylwia-i-Szymon-sesja-narzeczeńska-Grodzisk-Mazowiecki-Olala-Fotografia

4. Bądźcie sobą!

Sesja narzeczeńska, by pokazać Waszą miłość. Nie dążcie do tematyki, która w żaden sposób Was nie odzwierciedla, nie będziecie się czuli komfortowo w takiej sytuacji i wtedy nie uzyskacie oczekiwanego efektu. Zastanówcie się jakie jest Wasze wspólne hobby, co lubicie robić razem, co Was łączy i może to pokażcie w dniu Waszej sesji? Lubicie jeździć wspólnie na przejadżki rowerowe? Lubicie czytać książki, a może kochacie taniec towarzyski? Pokażcie to!

sesja-narzeczeńska-w-łazienkach-królewskich-w-warszawie-fotograf-warszawa-grodzisk-mazowiecki-fotograf-slubny-fotografia-slubna-

5. Nawiązajcie do Waszego ślubu

Wykorzystajcie w sesji detale związane z Waszym ślubem – na przykład zaproszenia i save the date. Niech ta sesja stanie się zapowiedzią Waszego wielkiego dnia. Jeśli macie kolor przewodni ślubu, to możecie również go wykorzystać w Waszych strojach lub dodatkach.

Sylwia-i-Szymon-sesja-narzeczeńska-Grodzisk-Mazowiecki-Olala-Fotografia

6. Podsumowanie

Sesja narzeczeńska jest piękną pamiątką, która zostanie z Wami na zawsze. Pamiętajcie, że możecie ją również wykorzystać w dekoracji Waszej sali lub wręczyć Wasze ulubione zdjęcie gościom jako podziękowanie! Powyższe rady możecie wykorzystać również przygotowując się do innego typu sesji. Starałam się tam zawszeć najbardziej cenne wskazówki, które w czasie swojej pracy uważam jako ważne. Do zobaczenia na Waszej sesji narzeczeńskiej!

CLOSE